Agrahya.com | Parapsikoloji Forumu | Paranormal Olaylar, Aktiviteler - Powered by vBulletin
3 sonuçtan 1 ile 3 arası
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
 • 1 gönderen ishtar
 • 1 gönderen derdekea
 • 1 gönderen ishtar

Konu: Olumlama Nasıl Yapılmalıdır?

 1. #1
  Üstad ishtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ağu 2012
  Mesajlar
  1.015
  Bahsedildi
  23 Mesaj

  Olumlama Nasıl Yapılmalıdır?


  Çoğu insan farkında olmadan klişeleşmiş bir takım sözcükler seçiyor. Söyledikleri bu cümleler gayri ciddi ve espri olsa bile bilinçaltları bunu bir emir olarak algılayıp realiteye dönüştürmek için çalışmaya başlıyor. Bilinçaltımızın bu mükemmel sadakatini maalesef olumsuz şeyleri hayatımıza çekmek için kullanıyoruz…Yani sorunları olduğu için mi söz ettiklerini, yoksa sorunlardan söz ettikleri için mi sorunların içinde olduklarını bilmeden!

  SÖZ, bir enerji paketçiği ve düşüncenin somutlaşmış şekli olarak hayatımızda çok dikkat çekici etkiler yapar.
  Çevremizi ve hayatımızı değiştirebiliriz.Bunun en iyi yöntemi de BİLİNÇLİ OLUMLAMADIR!
  Olumlamalar, rast gele hazırlanamaz. Kelimesi kelimesine özenle seçilmelidir. “Olacak, yapacak”, “istiyorum”, “Her şeye rağmen” gibi kelimeler KULLANILMAMALIDIR....

  OLUMLAMA NASIL YAPILMAZ.

  SE-SA eki;
  Eğer çok Param olursa Mutlu olurum.Bu kalıp sizin hiç bir zaman mutlu olma becerisine sahip olamadığınızın ifadesidir. Çünkü mutluluğun sonucu bir şarta bağlıdır.

  MELİ-MALI
  Güçlü Olmalıyım.Zorunluluk öğesidir. Şimdiki zamanda güçsüz olduğunuz gerçeğini bilinçaltınıza verirsiniz.

  ECEK-ACAK
  Her şey çok güzel Olacak.Bu kalıp sizin isteğinizi hep geleceğe erteleyecektir.

  TERSİNE SÖYLEM
  Korkmuyorum“Güvendeyim” yerine “korkmuyorum” derseniz, korkuya odaklanırsınız ve bu çözüm değildir.

  BELİRSİZLİK
  İyi bir hayat istiyorum.Nasıl bir hayatın sizin için iyi olacağını belirtmediğiniz için belirsizlik ifadesi vardır.

  OLUMLAMA NASIL YAPILIR

  Olumlama yapmak için ilk önce geçmiş düşüncelerimiz ele alınmalıdır. Bilmeliyiz ki; geçmişteki anılarımızın oluşturduğu çekirdek inançlarımızı kırmadan ileriye gitmemiz çok yavaş ve zor olacaktır. Geçmişimizde bizi üzen insanlar, kötü anılar, maddi zorluklar hep blokaj oluşturacaktır.

  ""BU YÜZDEN İLK OLARAK AFFETME OLUMLAMALARI YAPILMALIDIR. ""

  Hayatımız boyunca geçmişimizde bizi üzen ve küstüğümüz insanların hayatımızda blokaj oluşturduğunu biliyor musunuz? Ne yaşarsanız yaşayın geçmişteki herkesi kalben affetmeniz gerekmektedir. Kabul bu çok zor olabilir. Ama 1 ay içinde Hayatınızdaki mucizelere hayret edeceksiniz.Olumlamaların her ay 1 konu üzerinde ve aynı olumlama metni üzerinde yapılmalıdır. Çünkü bilinçli yaptığınız olumlamalar 21. gün sonunda bilinçaltınız tarafında kabul görür ve hayatınızda Gerçekleştirmek için çalışmalara başlar.

  Bir olumlamayı 3 gün yapıp bırakırsanız hiç bir fayda etmeyecektir. Ya da 2 farklı olumlama yaparsanız enerji kanalınızı dağıtırsınız.Bir süre sonra görmeye başlayacaksınız ki, çevrenizde size olumsuzluk veren kişiler gidecek, yerinde sizin düşüncelerinizi destekleyen insanlar gelecektir. Geçmişte istemeden ya da isteyerek söylediğiniz olumsuz sözcükler yerini olumlu ve yapıcı sözcüklere bırakacaktır.İnançlarınızı değiştirmek için bu 1 er aylık çalışmaları yapın. Sakın olumsuzluğa kapılmayın…

  Çünkü işe yarıyor..

  Alıntıdır.

  Foras bunu beğendi.

 2. #2
  Çaylak derdekea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Şub 2014
  Yer
  istanbul
  Mesajlar
  22
  Bahsedildi
  0 Mesaj
  bilinçaltına yanlış mesajlar göndermemek açısından yararlı bir yazı ama bence en sağlam yöntem zihinde canlandırma.duygusal tepkiler öyle işin içine giriyor çünkü.

  ishtar bunu beğendi.
  Gördüklerinizin yalnızca yarısına inanın, duyduklarınızın hiçbirine.
  Edgar Allan Poe

 3. #3
  Üstad ishtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ağu 2012
  Mesajlar
  1.015
  Bahsedildi
  23 Mesaj
  Yazıyı paylaşalı epey uzun zaman olmuş... Konu üzerine kimseden yanıt gelmeyince de, kenara atılmış gibi bu konu... Haziran ayından bu yana hayatımda çok büyük değişimler meydana geldi ve her ne kadar genel olarak maddi dünyanın içine düşmüş olsam da, bu alanlara bu aralar eğilmek için pek zaman bulamasam da, diyeceğim şey şudur; kesinlikle en sağlam yöntem zihinde canlandırma. Biraz konuyu bilen herkes dediğimin basit hayat kurmaktan farklı olduğunu zaten biliyordur...

  Sanırım buradaki yazı daha ziyade kendi olumsuzluğumuzu keşfetmek yönünde bir adım olabilir. Bir şeyi istediğimizde verdiğimiz ilk içten sözel tepki ona sahip olma arzumuzu yansıtır ve "........ olacak" şeklinde dile getiririz taleplerimizi. Bu ilk adımı aşmak için yarar sağlanabilir ancak bu yazıdan. Bir adım daha ileri gittiğinizde kesinlikle zihninizde canlandırmayı denemelisiniz. Öte yandan her zaman ufak bir soru işaretim olmuştur kayıtsız şartsız istediğim şeylere karşı... "Ya şu anda şuursuzca bana zarar verecek bir şey istiyorsam?" Hiçbir şeyi bu kadar takıntılı istemememiz gerektiğine inanıyorum. Çünkü hayat bazen bizimle dalga da geçebiliyor (Neyse bu yorumun son kısmı çok kişisel oldu )

  derdekea bunu beğendi.


Bu Konudaki Etiketler

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  
Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.1